"Majówka 2003"
Treść
Młodzież działa
3 maja Wysowa rozbrzmiewała muzyką nie tylko młodzieżową, nie przeszkodził nawet deszcz, co prawda wieczór już był bezdeszczowy. Od 13.30 trwała impreza na świeżym powietrzu zwana "Majówką 2003". Ciekawostką jest, iż przedsięwzięcie to jest efektem twórczej pracy młodzieży wysowskiej i to już druga edycja tej imprezy, czy wejdzie na stałe do kalendarza imprez gminy? - miejmy nadzieję, że tak.
- Mamy ambitne plany, chcemy dopisać się do Stowarzyszenia Miłośników Wysowej jako podgrupa. Mamy klub w centrum Wysowej, który staramy się zagospodarować na działalność rozrywkowo-kulturalną Jesteśmy otwarci na pracę, na promocję, dbamy o swoje środowisko, chcemy promować Wysową, ściągnąć tu ludzi, bo to piękna miejscowość. Marzymy, by ta impreza stała się cykliczną, by była pogoda i goście. Może w przyszłym roku rozbudujemy ją na tyle, by trwała dwa dni. Szukamy sponsorów. Gmina jest bardzo przychylna naszej działalności, pomaga nam wójt - Dymitr Rydzanicz. Chcemy pokazać, że młodzież da sobie radę, że potrafi, że chce - mówi Adam Piątkiewicz.
Organizatorzy imprezy to: Iza Goral (najmłodsza członkini Rady Sołeckiej), młodzież - Adam Piątkiewicz, Tomasz Muchacki, Bartosz Muchacki, Andrzej Karlak, Rafał Hadam, Kamila Kołdko oraz Mikołaj Prokopowicz - sołtys Wysowej, Zbigniew Miedziak - radny.
- Są to ludzie młodzi, pełni nowych pomysłów, planów i myślę, że w nich jest jakaś nadzieja na lepsze jutro naszego uzdrowiska. Takie imprezy integrują mieszkańców, ważne jest , by społeczeństwo nauczyło się wspólnie działać na rzecz rozwoju Wysowej -mówi Mikołaj Prokopowicz.
Imprezę rozpoczął występ zespołu folklorystycznego z Łużnej, kibiców aktywizował mecz piłki nożnej o beczkę piwa, o tę nietypową nagrodę walczyła straż graniczna i "reszta Wysowej". Słońce przyciągnął występ chóru z Gimnazjum w Uściu Gorlickim pod przewodnictwem Anny Dubec. Na scenie prezentował się słowacki zespół rockowy "Akord" ze Zlatego. Wieczorem zaczął się dyskotekowy szał prowadzony przez braci Margrafów. W trakcie imprezy było wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży - konkursy i konkurencje sportowo - zabawowe. Najciekawsze to: rodzinny rowerowy tor przeszkód ( rodzic i dziecko), rodzinny mini tor przeszkód - skoki, rzuty, biegi, rodzinny konkurs rzutu lotką do celu, indywidualny tor przeszkód, dla starszych - indywidualne zawody strzeleckie. Przez całe popołudnie działała loteria fantowa z cennymi nagrodami.
Młodzież zadbała również o smakoszy - oferowała najzimniejsze piwo w całej Polsce, najlepszy bigos w całym województwie, najbardziej wypieczone kiełbaski w powiecie, najsmaczniejsze piersi i skrzydła z kurczaka w całej gminie.
Ponadto na stoiskach można było skosztować szaszłyków, ciast, pieczonych ziemniaków, golonki, frytek, oscypków.
Gratulujemy pomysłu i chęci działania młodzieży wysowskiej i życzymy wielu pomysłów i udanych imprez.
Ewa BUGNO
Artykuł z 6 maja 2003r., źródło: Gazeta Krakowska
Autor: DW